Hodice na Facebooku
ENDE
Motoklub Hasiči TJ Hodice Myslivci Senioři a hodické kočky Hrad Knihovna Základní a mateřská škola
Dnes je sobota 9.12.2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Aktuality

Starší články >>

27.11.2023

Autobusy budou zastavovat na původním místě od rána středy 29.11.2023 27.11.2023

Oznamujeme, že autobusy ve směru na Telč budou zastavovat na místě řádné zastávky od rána středy 29. listopadu. Vzhledem k tomu, že ještě není nainstalován samotný zastávkový přístřešek a dokončeny dlažby v okolí zastávky, prosíme o strpení a zvýšenou pozornost při užití prostoru zastávky. Děkujeme.

autor: J.Bakaj
21.11.2023

Zaměstnanci naší školy a školky do stávky nevstoupí 21.11.2023

Celostátní stávky školských odborů proti snižování výdajů ve školství, naplánované na pondělí 27. listopadu, se zaměstnanci hodické základní a mateřské školy nezúčastní. Důvody uvedla paní ředitelka v prohlášení, které najdete v příloze této zprávy a na webových stránkách školy. 

Jako zřizovatel školy děkujeme paní ředitelce a všem zaměstnacům školy za jejich zodpovědný přístup.

autor: J.Bakaj, starosta
04.11.2023

Podzimní mobilní svoz odpadu 04.11.2023

Podzimní svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu se tentokrát bude konat v sobotu 4.11.2023 od 8,10 do 9,25 hodin na parkovišti.

Je zakázáno ukládat odpad na parkovišti předem.

autor: J.Bakaj
31.10.2023

Krátkodobé přemístění autobusové čekárny 31.10.2023

Z důvodu stavebních úprav na návsi bude přesunuta od 1.11.2023 autobusová zastávka o 100 metrů výše k domu paní Kettnerové č.p. 66 směr Třešť. 

autor: J.Bakaj
18.10.2023

Obec si pořídila nový nákladní elektromobil 18.10.2023

Nákladní elektromobil značky ET CITY II českého výrobce TPC INDUSTRY ( výrobní závod Letovice u Brna) je od minulého týdne k dispozici zaměstnancům obce.  Využitý bude jak pro údržbu veřejné zeleně, tak při správě vodovodu a kanalizace a v lesním hospodářství obce.

Nákladní automobil s užitečnou hmotností 1400 kg a celkovou hmotností do 3,5 tuny je plnohodnotnou náhradou dosluhující multikáry M25, která má v „rodném listě“ zapsán rok uvedení do provozu 1976. Nové vozidlo disponuje s elektromotorem o výkonu 20 kW a baterií 400 Ah, která mu umožňuje 4-5 hodin nepřetržitého provozu.

Cena auta byla 1,4 mil. korun, z 50 % byl jeho nákup financován z dotace SFŽP Ministerstva životního prostředí.

autor: J.Bakaj
16.10.2023

Novinky v naší knihovně 16.10.2023

Měsíc říjen přináší v místní knihovně v Hodicích dvě zásadní novinky. Po více než deseti letech jsme vyměnili dosavadní logo za logo modernější a svěží. Nové logo znázorňuje propojení knihy a obecního znaku. Můžete se s ním setkat v knihách, na plakátech, facebooku či na našich webových stránkách.

Další novinka se týká samotného půjčování knih. V České republice působí více než šest tisíc veřejných knihoven zřizovanými obcemi. Naše knihovna patří mezi tři sta prvních, které pro své čtenáře zavedlo půjčováních e-knih. E-kniha neboli elektronická kniha, je digitální verze knihy tištěné. Jaké jsou přednosti e-knih? Největší výhodou je, že si čtenář může změnit velikost i druh písma, kontrast, u tabletů i pozadí a podsvícení. S tím souvisí možnost čtení v noci bez rušení svého okolí. E-knihy nic neváží, i když čtete pětisetstránkovou knihu, pořád v ruce držíte jen lehké čtecí zařízení. A na dovolenou můžete klidně vézt na každý den jednu knihu, aniž vám budou zabírat místo v kufru. Digitální text také umožňuje např. snadné vyhledávání slov v textu napříč celou knihou.

A jak funguje půjčování e-knih? Stačí být registrovaný čtenář v naší knihovně, mít u nás zavedenou aktuální e-mailovou adresu a stáhnout si zdarma aplikaci Palmknihy. E-knihy půjčené v knihovně lze čist ve čtečkách knih s OS Android 5+, v mobilních telefonech či tabletech s iOS a OS Android 5+. Čtenář si může každý měsíc vypůjčit, samozřejmě kromě neomezeného počtu tištených knih, tři e-knihy. To vše v rámci ročního padesátikorunového čtenářského poplatku. Díky e-knihám máme v knihovně k dispozici 13 tisíc knih navíc, které si lze vypůjčit 24 hodin 7 dní v týdnu. Na zahájení výpůjček e-knih v knihovně v Hodicích jsme získali dotaci z Ministerstva kultury.

Nevíte, jestli jsou e-knihy pro vás? Přijďte si do knihovny půjčit tablet a zkuste to. S nastavením aplikace vám ráda pomůžu, vše vám vysvětlím a ukážu. Nestíháte to do knihovny? Registraci i nastavení můžeme vyřešit online.

I když papírové knihy mají svoje nepopiratelné kouzlo, zvětšit si písmo v knize a mít novinku druhý den v ruce, taky není k zahození…

autor: Ivana Kalinová - knihovnice
21.09.2023

Osazujeme ve školce zahradní domeček – pomůžete nám? 21.09.2023

Z duté lípy pod Návesním rybníkem pokácené před dvěma lety vznikl zahradní domeček do mateřské školky. Domeček teď dostává novou zelenou střechu, která bude pokrytá rozchodníky, netřesky, hvozdíky, nízkými trvalkami a travinami. Pokud některé z těchto skalniček máte doma, rozrůstají se Vám a mohli byste je postrádat, přineste nám je na brigádu rodičů, která se bude konat v úterý 26. září v 16 hodin na zahradě MŠ.  Kromě poděkování pro Vás připravíme malé občerstvení. 

Děkujeme.

autor: J.Bakaj
08.09.2023

Poruchu na návsi opravíme v pondělí 08.09.2023

Středně velká porucha na vodovodním potrubí se objevila tento týden před kulturním domem na návsi v Hodicích. I když se zdá, že ztráta vody je významná, naše stávající zdroje a zásoba vody by měly pokrýt víkendovou spotřebu obce bez omezení. S ohledem na kapacity firem, které se opravami vodovodních poruch zabývají, bude porucha odstraněna v pondělí 11. září dopoledne. V té době může být omezena dodávka vody zejména na návsi, v ulici k Třešti a na Otavnicích.

Děkujeme za pochopení!  

autor: J.Bakaj
14.08.2023

Začínáme opravovat zastávku ve směru na Telč 14.08.2023

První bourací práce při úpravě stávající autobusové zastávky ve směru na Telč byly zahájeny. Projekt úpravy veřejného prostranství v okolí autobusové zastávky obsahuje nejen výměnu stávajícího zděného přístřešku za skleněný přístřešek, ale i výměnu mobiliáře, úpravu a doplnění navazujících chodníků, dosadbu zeleně a úpravu přilehlého pomníku. Smlouva na realizaci projektu za 1,4 mil. Kč byla uzavřena na základě uskutečněného výběrového řízení s třešťskou firmou SYPSTAV s.r.o.  Dotaci na pořízení přístřešku poskytl Kraj Vysočina prostřednictvím Fondu Vysočiny. Realizace celého projektu má být ukončena do konce měsíce listopadu t.r.

autor: J.Bakaj
17.07.2023

Hodice mají první stoletou. Rodačku Jaroslavu Ficencovou 17.07.2023

Jaroslava Ficencová z Hodic oslavila v neděli 16. července 2023 úctyhodné sté narozeniny. Podle starosty Josefa Bakaje jde o jeho první stoletou oslavenkyni v obci. Za více než dvacet let starostování ještě nikomu k tak významnému životnímu jubileu nepřál.

Jaroslava Ficencová se v Hodicích narodila a s manželem vychovala čtyři děti, jednu dceru a tři syny. Prakticky celý život pracovala v třešťském Interiéru a svou kariéru završila v hodické masně. Ostatně na fabriku, kterou nedávno zavřeli, koukala celý život z okna svého domu. „V masně jsem dělala kuchařku, i když jsem nebyla vyučená. A vařila jsem dobře,“ prozradila usměvavá a na svůj věk vitální oslavenkyně, o kterou s láskou stará její dcera Jaroslava Tesařová. Její maminka je ještě částečně soběstačná, ráda kouká na televizi a miluje sladké a dobroty.

Od obce dostala Jaroslava velký dvoupatrový dort se stovkou, kytici a drobný dárek. Na závěr návštěvy se starostou vtipkovala. Před lety mu totiž na jedné akci pro důchodce slíbila, že se tohoto významného jubilea dožije. „Vidíte, co jsem slíbila, tak plním,“ smála se oslavenkyně.

V Hodicích to však na dlouhou dobu nemusí být poslední stoletá oslavenkyně. Jedné obyvatelce je totiž letos 99 let. „Možná si to za rok zopakujeme, ale nebudeme předbíhat,“ dodal závěrem starosta Josef Bakaj.

autor: Jana Kodysová

Starší články >>

Obecní úřad

Hodice 48
58901 HODICE

Telefon: 567 224 717
E-mail: starosta@hodice.cz

Úřední dny:

Po, St: 7,00 - 17,00
Út, Čt: 7,00 - 14,00
Pá: 7,00 - 13,00
Veřejná správa
METEOSTANICE
Aktuální teplota:-2.57 °C
Srážky za 60 min:0 mm
Srážky za 24 hod:0 mm
Více informací
FOTOGALERIE
fotogalerievstupte Vstupte
CzechPoint Fond Vysočiny   Třiďte odpad kino Běžecké tratě na Telčsku
       
Povinně zveřejňované informace dle zákona č. 106/1999 Sb. | Obsah stránek lze šířit dál s uvedením zdroje www.hodice.cz
Textová verze stránek edited by n.e.s.p.i.