Hodice na Facebooku
ENDE
Motoklub Hasiči TJ Hodice Myslivci Senioři a hodické kočky Hrad Knihovna Základní a mateřská škola
Dnes je sobota 20.4.2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Aktuality

<< Novější článkyStarší články >>

18.12.2023

Výnos z dobrovolného vstupného z adventního koncertu věnujeme Amálce 18.12.2023

Včerejší adventní koncert třešťského pěveckého sboru CANTARE nabídl posluchačům nejen krásný adventní zážitek, ale posloužil i dobré věci. Hodické zastupitelstvo se rozhodlo věnovat výtěžek z dobrovolného vstupného ve výši 10.350 korun na úhradu neuro rehabilitací pro hendikepovanou Amálku z Batelova.  Naše poděkování a obdiv si zaslouží jak členky pěveckého sboru pod vedením paní Heleny Šimánkové, tak všichni ti, kteří přispěli  dobrovolným vstupným k léčení dvouleté Amálky.

autor: J.Bakaj
27.11.2023

Autobusy budou zastavovat na původním místě od rána středy 29.11.2023 27.11.2023

Oznamujeme, že autobusy ve směru na Telč budou zastavovat na místě řádné zastávky od rána středy 29. listopadu. Vzhledem k tomu, že ještě není nainstalován samotný zastávkový přístřešek a dokončeny dlažby v okolí zastávky, prosíme o strpení a zvýšenou pozornost při užití prostoru zastávky. Děkujeme.

autor: J.Bakaj
21.11.2023

Zaměstnanci naší školy a školky do stávky nevstoupí 21.11.2023

Celostátní stávky školských odborů proti snižování výdajů ve školství, naplánované na pondělí 27. listopadu, se zaměstnanci hodické základní a mateřské školy nezúčastní. Důvody uvedla paní ředitelka v prohlášení, které najdete v příloze této zprávy a na webových stránkách školy. 

Jako zřizovatel školy děkujeme paní ředitelce a všem zaměstnacům školy za jejich zodpovědný přístup.

autor: J.Bakaj, starosta
04.11.2023

Podzimní mobilní svoz odpadu 04.11.2023

Podzimní svoz nebezpečného a velkoobjemového odpadu se tentokrát bude konat v sobotu 4.11.2023 od 8,10 do 9,25 hodin na parkovišti.

Je zakázáno ukládat odpad na parkovišti předem.

autor: J.Bakaj
31.10.2023

Krátkodobé přemístění autobusové čekárny 31.10.2023

Z důvodu stavebních úprav na návsi bude přesunuta od 1.11.2023 autobusová zastávka o 100 metrů výše k domu paní Kettnerové č.p. 66 směr Třešť. 

autor: J.Bakaj
18.10.2023

Obec si pořídila nový nákladní elektromobil 18.10.2023

Nákladní elektromobil značky ET CITY II českého výrobce TPC INDUSTRY ( výrobní závod Letovice u Brna) je od minulého týdne k dispozici zaměstnancům obce.  Využitý bude jak pro údržbu veřejné zeleně, tak při správě vodovodu a kanalizace a v lesním hospodářství obce.

Nákladní automobil s užitečnou hmotností 1400 kg a celkovou hmotností do 3,5 tuny je plnohodnotnou náhradou dosluhující multikáry M25, která má v „rodném listě“ zapsán rok uvedení do provozu 1976. Nové vozidlo disponuje s elektromotorem o výkonu 20 kW a baterií 400 Ah, která mu umožňuje 4-5 hodin nepřetržitého provozu.

Cena auta byla 1,4 mil. korun, z 50 % byl jeho nákup financován z dotace SFŽP Ministerstva životního prostředí.

Název projektu: Pořízení vozidla kategorie SS v rámci výzvy SFŽP č. 3/2022 „Ekomobilita“

Cíl projektu: pořízení elektromobilu typu SS za účelem zlepšení kvality ovzduší a snížení emisí z dopravy

 

autor: J.Bakaj
16.10.2023

Novinky v naší knihovně 16.10.2023

Měsíc říjen přináší v místní knihovně v Hodicích dvě zásadní novinky. Po více než deseti letech jsme vyměnili dosavadní logo za logo modernější a svěží. Nové logo znázorňuje propojení knihy a obecního znaku. Můžete se s ním setkat v knihách, na plakátech, facebooku či na našich webových stránkách.

Další novinka se týká samotného půjčování knih. V České republice působí více než šest tisíc veřejných knihoven zřizovanými obcemi. Naše knihovna patří mezi tři sta prvních, které pro své čtenáře zavedlo půjčováních e-knih. E-kniha neboli elektronická kniha, je digitální verze knihy tištěné. Jaké jsou přednosti e-knih? Největší výhodou je, že si čtenář může změnit velikost i druh písma, kontrast, u tabletů i pozadí a podsvícení. S tím souvisí možnost čtení v noci bez rušení svého okolí. E-knihy nic neváží, i když čtete pětisetstránkovou knihu, pořád v ruce držíte jen lehké čtecí zařízení. A na dovolenou můžete klidně vézt na každý den jednu knihu, aniž vám budou zabírat místo v kufru. Digitální text také umožňuje např. snadné vyhledávání slov v textu napříč celou knihou.

A jak funguje půjčování e-knih? Stačí být registrovaný čtenář v naší knihovně, mít u nás zavedenou aktuální e-mailovou adresu a stáhnout si zdarma aplikaci Palmknihy. E-knihy půjčené v knihovně lze čist ve čtečkách knih s OS Android 5+, v mobilních telefonech či tabletech s iOS a OS Android 5+. Čtenář si může každý měsíc vypůjčit, samozřejmě kromě neomezeného počtu tištených knih, tři e-knihy. To vše v rámci ročního padesátikorunového čtenářského poplatku. Díky e-knihám máme v knihovně k dispozici 13 tisíc knih navíc, které si lze vypůjčit 24 hodin 7 dní v týdnu. Na zahájení výpůjček e-knih v knihovně v Hodicích jsme získali dotaci z Ministerstva kultury.

Nevíte, jestli jsou e-knihy pro vás? Přijďte si do knihovny půjčit tablet a zkuste to. S nastavením aplikace vám ráda pomůžu, vše vám vysvětlím a ukážu. Nestíháte to do knihovny? Registraci i nastavení můžeme vyřešit online.

I když papírové knihy mají svoje nepopiratelné kouzlo, zvětšit si písmo v knize a mít novinku druhý den v ruce, taky není k zahození…

autor: Ivana Kalinová - knihovnice
21.09.2023

Osazujeme ve školce zahradní domeček – pomůžete nám? 21.09.2023

Z duté lípy pod Návesním rybníkem pokácené před dvěma lety vznikl zahradní domeček do mateřské školky. Domeček teď dostává novou zelenou střechu, která bude pokrytá rozchodníky, netřesky, hvozdíky, nízkými trvalkami a travinami. Pokud některé z těchto skalniček máte doma, rozrůstají se Vám a mohli byste je postrádat, přineste nám je na brigádu rodičů, která se bude konat v úterý 26. září v 16 hodin na zahradě MŠ.  Kromě poděkování pro Vás připravíme malé občerstvení. 

Děkujeme.

autor: J.Bakaj
08.09.2023

Poruchu na návsi opravíme v pondělí 08.09.2023

Středně velká porucha na vodovodním potrubí se objevila tento týden před kulturním domem na návsi v Hodicích. I když se zdá, že ztráta vody je významná, naše stávající zdroje a zásoba vody by měly pokrýt víkendovou spotřebu obce bez omezení. S ohledem na kapacity firem, které se opravami vodovodních poruch zabývají, bude porucha odstraněna v pondělí 11. září dopoledne. V té době může být omezena dodávka vody zejména na návsi, v ulici k Třešti a na Otavnicích.

Děkujeme za pochopení!  

autor: J.Bakaj
14.08.2023

Začínáme opravovat zastávku ve směru na Telč 14.08.2023

První bourací práce při úpravě stávající autobusové zastávky ve směru na Telč byly zahájeny. Projekt úpravy veřejného prostranství v okolí autobusové zastávky obsahuje nejen výměnu stávajícího zděného přístřešku za skleněný přístřešek, ale i výměnu mobiliáře, úpravu a doplnění navazujících chodníků, dosadbu zeleně a úpravu přilehlého pomníku. Smlouva na realizaci projektu za 1,4 mil. Kč byla uzavřena na základě uskutečněného výběrového řízení s třešťskou firmou SYPSTAV s.r.o.  Dotaci na pořízení přístřešku poskytl Kraj Vysočina prostřednictvím Fondu Vysočiny. Realizace celého projektu má být ukončena do konce měsíce listopadu t.r.

autor: J.Bakaj

<< Novější článkyStarší články >>

Obecní úřad

Hodice 48
58901 HODICE

Telefon: 567 224 717
E-mail: starosta@hodice.cz

Úřední dny:

Po, St: 7,00 - 17,00
Út, Čt: 7,00 - 14,00
Pá: 7,00 - 13,00
Veřejná správa
METEOSTANICE
Aktuální teplota:1.4 °C
Srážky za 60 min:0.6 mm
Srážky za 24 hod:2.6 mm
Více informací
FOTOGALERIE
fotogalerievstupte Vstupte
CzechPoint Fond Vysočiny   Třiďte odpad kino Běžecké tratě na Telčsku
       
Povinně zveřejňované informace dle zákona č. 106/1999 Sb. | Obsah stránek lze šířit dál s uvedením zdroje www.hodice.cz
Textová verze stránek edited by n.e.s.p.i.