Hodice na Facebooku
ENDE
Motoklub Hasiči TJ Hodice Myslivci Senioři a hodické kočky Hrad Knihovna Základní a mateřská škola
Dnes je pátek 22.2.2019
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Aktuality

<< Novější článkyStarší články >>

06.10.2018

Volby do zastupitelstva obce 5.10. – 6.10. 2018 06.10.2018

Komunálních voleb 2018, které proběhly první říjnový víkend, se v obci Hodice zúčastnilo 381 voličů z 606 občanů zapsaných ve volebních seznamech (62,9 % volební účasti). O hlasy v obci soupeřily 3 volební uskupení.

Nejvíce hlasů se 4 mandáty v zastupitelstvu získala strana Společně PRO Hodice. Ta se umístila na prvním místě s 1395 hlasy. 3 mandáty se ziskem 1085 hlasů pak získal MOTOKLUB PRO HODICE a 2 mandáty se ziskem 761 hlasů získala strana Hodice – Náš zájem.

Zvolené zastupitele dle výsledku si můžete prohlédnout v přiložené tabulce.

Více informací o výsledku voleb naleznete na adrese: www.volby.cz.

autor: J.Bakaj
02.10.2018

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY V HODICÍCH 02.10.2018

Obec Hodice získala dotaci na podporu zaměstnanosti ze Strukturálních fondů Evropské unie a bude tak ve spolupráci se spolkem HRAD pořádat příměstské tábory. Jedná se o zajištění dohledu nad dětmi s aktivním trávením volného času, v době vedlejších i hlavních školních prázdnin. Dotace ve výši půl milionu korun bude využita na realizaci příměstských táborů ve třech následujících letech a je určena na pokrytí nákladů s provozem tábora, nákup táborového vybavení, materiálu na činnosti s dětmi a na animační programy. Rodiče tak budou hradit pouze stravu pro děti a příp. jízdné a vstupné, které nemůže být z dotace hrazeno.

Tábory jsou určeny pro předškolní a školní děti rodičů, kteří bydlí v Mikroregionu Telčsko a mají vazbu na trh práce (jsou pracující, evidováni na ÚP, na rodičovské dovolené s platnou pracovní smlouvou apod.).

Termíny a témata táborů budou vždy uveřejněna s předstihem na webových stránkách obce, ve škole a na dalších obvyklých místech. První tábor se uskuteční již nadcházejí podzimní prázdniny 29.-30.10.2018. Základna tábora bude prozatím v kulturním domě a knihovně. Od léta 2019 budeme využívat prostory v nově rekonstruovaném víceúčelovém domě na návsi.

Koordinátorkou projektu „Prázdniny v Hodicích“ je Ivana Kalinová (tel. číslo 728 057 787; email: ivana93@post.cz), která Vám podá bližší informace a která také přijímá přihlášky na tábor.

autor: J.Bakaj
12.09.2018

V neděli otevíráme nové školní hřiště. 12.09.2018

Nové víceúčelové hřiště u Základní školy v Hodicích je dokončeno. Slavnostní otevření je naplánováno na tuto neděli 16. září. Celodenní program zahájí sousedský fotbalový turnaj mužů, po obědě se utkají ve vybíjené školní týmy z okolních obcí. Od 15 hodin, po symbolickém přestřižení pásky, je připraveno zábavní odpoledne v režii OS HRAD s moderátorem rádia Vysočina Milanem Řezníčkem. Mimo jiné bude po celý den zdarma k vyzkoušení jízda na segwayi a samozřejmě bohaté občerstvení a plno zábavy. Všechny hodické i mimo hodické občany srdečně zveme!
autor: J.Bakaj
30.08.2018

Letní cena 2018 patří manželům Nevrklovým 30.08.2018

Komise zastupitelstva obce  přiznala Letní cenu 2018 v soutěži "O nejhezčí květinovou výzdobu" manželům Nevrklovým.

Cenu v podobě poukazu na další nákup květin slavnostně předáme na tradičním podzimním setkání seniorů.

Gratulujeme!

 

autor: Trnková Jana
21.08.2018

MAGISTRÁT MĚSTA JIHLAVY - VÝZVA A UPOZORNĚNÍ K ŠETŘENÍ S PITNOU VODOU 21.08.2018

Vodoprávní úřad upozorňuje, že je třeba z důvodu dlouho trvajícího sucha a narůstajícího srážkového deficitu omezit v maximální míře odběry podzemní a povrchové vody pro účely, kterými jsou zejména  mytí aut, zalévání hřišť, trávníků, zahrad, napouštění zásobních nádrží a bazénů.  Omezení se týká i  povolených odběrů pitných vod z veřejných vodovodů a dále odběrů podzemních vod z domovních studní, které neslouží k veřejnému zásobování obyvatelstva pitnou vodou. Odběry podzemních vod z domovních studní nelze bez povolení vodoprávního úřadu vůbec provádět.

Při nehospodárném nakládání s povrchovými vodami může docházet k ohrožování veřejného zájmu, tzn., že může docházet k vážnému ohrožení vodních organismů, ryb a na vodu vázaných ekosystémů i k ohrožení funkce vodního toku vlivem kyslíkového deficitu.

autor: J.Bakaj
16.07.2018

Projekt Historické milníky 16.07.2018

V letošním roce oslaví naše republika významné výročí.  28. října uplyne sto let od vzniku samostatného Československa, kdy se začala psát nová kapitola našich dějin. Dějin, ve kterých byla naše země účastníkem mnoha významných historických událostí.  Naše země prošla klíčovými změnami a mnoho změn se odehrálo i v naší obci. K jejich připomenutí vzniknul projekt Místní knihovny v Hodicích a obce Hodice, který jsme pojmenovali „Historické milníky“. Chceme si společně připomenout to nejzásadnější, čím naše obec ve své novodobé historii prošla. Víte, kdy byl do Hodic zaveden elektrický proud? Od kdy se v Hodicích vyrábí salámy? Jak dlouho už máme v Hodicích hasiče? Od kdy v Hodicích chodí děti do školky či kdy co se dělo ve škole za 2. světové války? Víte, že naše obec má čestného občana?  Tyto a spoustu dalších informací se můžete od dnešního dne dozvědět, nebo si je připomenout, na autobusové zastávce směrem na Třešť, kde byl instalován plakát s historickými milníky naší obce.  

Konkrétní data a informace jsme získali v obecních a školních kronikách obce Hodice.

Projekt vzniknul jako součást oslav výročí sto let České republiky.

autor: Ivana Kalinová - knihovnice
12.07.2018

Jak to bude letos s Čertovkiádou… 12.07.2018

Konec srpna v Hodicích patřil posledních sedm let  sportovnímu zápolení  pod Čertovkou.  Letos sportovní akci přesuneme na nové víceúčelové hřiště, které se v těchto dnech staví nedaleko Základní školy. Nedočkáme se tedy tradiční Čertovkiády, zato si můžeme společně zasportovat při slavnostním otevření hřiště, které se bude konat v měsíci září.  Na společné akci obce a spolků se dočkáme sportovních turnajů, soutěží pro malé i velké a hlavně spousty zábavy. V uvolněném termínu po Čertovkiádě, tedy v neděli 26. 8., se můžete těšit na letní kino. Více informací se včas dozvíte na plakátech a internetu.

autor: Ivana Kalinová - OS HRAD
29.06.2018

Obec chystá opravu původní cesty do Sedlejova 29.06.2018

Grant z Fondu Vysočiny obdržela v minulých dnech naše obec na přípravu projektu cyklostezky mezi Hodicemi a Sedlejovem. Dotace je určena na pořízení projektové dokumentace do fáze stavebního povolení včetně všech souvisejících prací. V plánu na příští roky je rekonstrukce a obnovení původní cesty okolo Janovského mlýna, podél železniční tratě, les Kozralka s vyústěním u sedlejovského železničního viaduktu. Na realizaci projektu se dle předchozí domluvy budou společnými silami podílet obce Hodice i Sedlejov. 
autor: J.Bakaj
29.06.2018

Vítěz jarní ceny o nejkrásnější květinovou výzdobu jsou manželé Kodysovi 29.06.2018

Zastupitelstvo obce přiznalo JARNÍ cenu v soutěži "O nejhezčí květinovou výzdobu roku 2018" krásné květinové zahrádce s rozkvetlým růžovým keřem u rodinného domu Kodysových v Hodicích č.p. 79.

Gratulujeme!

 

 

 

autor: Jana Trnková
21.05.2018

Upozornění na volné pobíhání psů 21.05.2018

Vedení honebního společenstva upozorňuje majitele psů na přísný zákaz volného pobíhání psů po myslivecké honitbě v Hodicích.
     
V případě porušení tohoto zákazu, bude udělena majiteli volně pobíhajícího psa pokuta až do výše 2.000,- Kč.  
 
 
Honební společenstvo Hodice
Ing. František Lysý
autor: F. Lysý

<< Novější článkyStarší články >>

Obecní úřad

Hodice 48
58901 HODICE

Telefon: 567 224 717
E-mail: starosta@hodice.cz

Úřední dny:

Po, St: 7,00 - 17,00
Út, Čt: 7,00 - 14,00
Pá: 7,00 - 13,00
Veřejná správa
METEOSTANICE
Aktuální teplota:0.01 °C
Srážky za 60 min:0 mm
Srážky za 24 hod:5.8 mm
Více informací
FOTOGALERIE
fotogalerievstupte Vstupte
CzechPoint Fond Vysočiny   Třiďte odpad kino Běžecké tratě na Telčsku
       
Povinně zveřejňované informace dle zákona č. 106/1999 Sb. | Obsah stránek lze šířit dál s uvedením zdroje www.hodice.cz
Textová verze stránek edited by n.e.s.p.i.