Hodice na Facebooku
ENDE
Motoklub Hasiči TJ Hodice Myslivci Senioři a hodické kočky Hrad Knihovna Základní a mateřská škola
Dnes je úterý 31.3.2020
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo

Aktuality

Starší články >>

30.03.2020

Potřebujete novou roušku? Máme ji na obecním úřadě k zakoupení. 30.03.2020

Po celou dobu trvání mimořádných opatření v souvislosti s epidemii koronaviru bychom našim občanům rádi nabídli k zakoupení dostatečné množství roušek. Pro případné zájemce jsme se rozhodli pořídit nové bavlněné roušky od jihlavské firmy MODETA STYLE s.r.o. Podle sdělení firmy tyto roušky dodávají i například pro Nemocnici Jihlava nebo Kraj Vysočina.

 Samotná rouška je typ B (s gumičkou za uši), materiál 100% bavlna – hladká tkanina 175 g, bílá + opředená gumička. Roušku je možno sterilovat na 60 0C a je určena pro mnohonásobné použití.

Roušky budeme prodávat za nákupní cenu, tj. za cenu 92 korun za kus.

 Roušky od nás můžete získat dvěma způsoby:

  1. pošlete nám email s vaší objednávkou, my Vám roušky doručíme spolu s fakturou do schránky a Vy roušky zaplatíte převodem na účet obce.
  2. roušky si zakoupíte v úředních hodinách (pondělí 14 -17 a středa 8-11 ) přímo na obecním úřadě.

Prosíme Vás, chraňte sebe i své okolí.

 

J.  Bakaj

 

autor: J.Bakaj
26.03.2020

Švadleny v Hodicích roušky ušily, obec je pak rozdala seniorům 26.03.2020

Hodice se nemusí nedostatku ochranných roušek obávat. Mají totiž ve svých řadách hned několik šikovných švadlen. Šestice z nich se v minulém týdnu na dva dny zavřela do svých dílen, aby vyráběla roušky pro hodické seniory. Švadleny zvládly vyrobit kolem 250 kusů. Obec s více než sedmi sty obyvateli tím zásobila všechny lidi nad 70 let a také stihla uspokojit poptávku zájemců poté, co vláda rozhodla o jejich povinném nošení.
A jak taková domácí výroba vypadala, popsala například Veronika Líbalová. Její maminka Jaroslava je totiž v Hodicích známou krejčovou. „S mamkou jsme si práci rozdělily. Vše začalo v úterý 17. března, kdy nás starosta poprosil o ušití roušek pro hodické seniory. Obec nám také poskytla materiál – látky i gumičky,“ začala své vyprávění Veronika Líbalová. Ta také na internetu našla střih. „Udělaly jsme necelou stovku roušek. Nejprve jsme zvolily klasické skládané, ale ty se ukázaly poměrně složité, proto jsme pak pro rodinu dělaly trochu jiné,“ dodala dcera švadleny, která pomáhala například stříhat gumičky a tkalouny a kompletovat roušky.
Podobná manufaktura vznikla také v Hodicích u Majdičů. Hlavní šičkou v rodině je Vlasta Majdičová. Zapojila se ale prakticky celá rodina. „Naše mamka šila, teta Svobodová obkreslovala šablonu, já žehlila, další stříhal a tak podobně,“ vyprávěla dcera hlavní švadleny Markéta Majdičová. Dokonce se zapojil i přítel Roman se zraněnou rukou. Za dva dny zvládli vyrobit asi šedesátku roušek.
Další roušky přidali Ivana Dufková, Blanka Pařilová, Bára Marešová, Milada Šmachová a Ondra Steinbauer s babičkou. Roušky potom dostali senioři přímo do svých poštovních schránek i s návodem, jak se o ně starat. Obec v současné době objednala další stovku roušek od jihlavské firmy Modeta. Ty bude případným zájemcům prodávat.
autor: Jana Kodysová
24.03.2020

Jak podat daňové přiznání do 31.3.2020 24.03.2020

Dobrý den,

zjišťovali jsme pro Vás aktuální stav, jak lze podat daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob a právnických osob, které máme povinnost podat do 31.3.2020. 

  1. V Jihlavě do schránky a v úředních dnech na podatelnu

Od pondělí 16. 3. 2020 jsou pracoviště Finančního úřadu pro Kraj Vysočina přístupná pro veřejnost pouze v úředních dnech, tj. v pondělí a ve středu od 8:00 do 11:00 hod. v rozsahu činnosti podatelny.

Vstup veřejnosti do vnitřních prostor pracovišť není umožněn.

V objektu Finančního úřadu je zpřístupněna schránka k odevzdávání DP v čase, kdy je otevřena budova (tj. každý den v pracovní době) 

  1. V Telči v budově Městského úřadu do schránky v úředních hodinách.

Schránka je zpřístupněna každé pondělí 8,00- 11,00 a středu 14,00 – 17,00. 

      3.   Odložit podání daňového přiznání nejpozději do 1.7.2020 a spolehnout se na prominutí pokuty ( Liberační balíček I )

Ministerstvo financí vyhlásilo možnost plošného prominutí pokuty za opožděné podání přiznání k dani z příjmu fyzických osob a právnických osob a úroku z prodlení, a to nejdéle do 1. července 2020. Fakticky bude tedy všem daňovým poplatníkům (fyzickým osobám i podnikatelům) automaticky umožněno podat daňové přiznání k dani z příjmu a uhradit tuto daň bez jakékoliv sankce nejdéle o 3 měsíce později, a to bez nutnosti prokazovat důvody související s koronavirem. Hlavním cílem je zamezit na finančních úřadech, resp. na poštách koncentraci fyzických osob, které nemají povinnost činit podání daňového přiznání elektronicky.

Přikládám odkaz na stránky MF:

https://www.mfcr.cz/cs/aktualne/tiskove-zpravy/2020/ulevy-v-danove-oblasti-se-rozsiri-37943

 

Pro operativní komunikaci s Finančním úřadem pro Kraj Vysočina byly posíleny telefonní linky pod touto volbou: 567 559 111.

Pracoviště Finanční správy žádají daňovou veřejnost o upřednostnění dálkové formy komunikace.

Všechny aktuální informace je možné získat na internetových stránkách:

https://www.financnisprava.cz/

https://www.facebook.com/financnisprava

autor: J.Bakaj
16.03.2020

Informace k situaci v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a omezení volného pohybu osob na nezbytné minimum. 16.03.2020

V souvislosti s mimořádnou situací, která nastala při realizaci opatření k zamezení šíření koronaviru si Vás dovolujeme informovat o konkrétních opatřením v naší obci a zároveň Vás žádáme o jejich respektování.

Obecní úřad

Obecní úřad je v provozu bez omezení. Z rozhodnutí vlády jsou omezeny úřední hodiny pro veřejnost. Úřední hodiny jsou stanoveny do odvolání nouzového stavu takto:

Každé pondělí od 14 do 17 hodin.

Každou středu od 8 do 11 hodin.

Upozorňujeme, že pokladna obecního úřadu je do 27.3.2020 uzavřena. Využijte pro platební styk s úřadem především bezhotovostní formu. V případě potřeby komunikace s obecním úřadem se na nás prosím přednostně obracejte prostřednictvím emailu nebo telefonicky.

 Škola a školka

Základní škola je z rozhodnutí vlády od minulého týdne do odvolání uzavřena. Rodiče žáků jsou průběžně informováni ředitelkou školy o způsobu výuky a předávání informací.

Bližší informace na http://skola.hodice.cz/,  email: skola@hodice.cz,  telefon: 567 224 739

 Mateřská školka je uzavřena ode dne 17.3.2020 do odvolání.

Bližší informace na http://skola.hodice.cz/ ,email: skolka.hodice@seznam.cz ,  telefon: 776 889 522

  Tiskopisy k ošetřovnému se budou potvrzovat rodičům dětí MŠ a žáků ZŠ po individuální dohodě na výše uvedených kontaktech.

 Kulturní dům a Obecní dům

Užívání Kulturního domu a Obecního domu do odvolání není možné. Zrušeny jsou veškeré krátkodobé pronájmy těchto prostor, cvičení, jazykové kurzy, herna pro matky s dětmi apod. Dále doporučujeme po dobu karantény zrušit veškerou spolkovou činnost.

 Knihovna

Místní knihovna je do odvolání uzavřena. Po dohodě je možné se dohodnout na individuální výpůjčce či roznosu knih. V případě zájmu volejte Ivanu Kalinovou, tel: 728 057 787 nebo pište na email ivana93@post.cz.

 Venkovní sportoviště

Po dobu karantény nedoporučujeme využívat žádných venkovních sportovišť.

 Nákupy potravin a léků

Vzhledem k epidemiologickým opatřením nedoporučujeme starším občanům návštěvu míst s vyšší koncentrací osob (supermarkety apod.). V případě, že Vám nákup potravin nebo léků nemůže zajistit rodina, nabízíme Vám možnost zajistit drobný nákup. Obraťte se v tomto případě na Obecní úřad.

 Termíny svozu odpadů zůstávají beze změny.

  

Kontakty na obecní úřad:

starosta, Josef Bakaj, tel: 724 170 334, starosta@hodice.cz

místostarosta, Josef Salus, tel: 728 072 235, mistostarosta@hodice.cz

autor: J.Bakaj
13.03.2020

Pokyny k povinné karanténě pro občany vracející se ze zahraničí. 13.03.2020

 S ohledem na skutečnost, že by mohlo dojít k mylné interpretaci o nařízení karantény informujeme občany o jejich povinnostech související s návratem ze zahraničí. POVINNÁ karanténa platí pro všechny, kteří se do ČR vrací ze všech 18 rizikových oblastí: Čína, Jižní Korea, Írán, USA, Japonsko z evropských států Itálie, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, Norsko, Dánsko, Řecko a Francie (upozornění: v čase se tento seznam může měnit, zda se vracíte z rizikové oblasti ověřte na https://koronavirus.mzcr.cz/staty-sveta-s-vysokym-rizikem-prenosu-nakazy/).

 Ti, kteří se vrátili z kterékoli ze jmenovaných zemí musí zůstat automaticky ve dvoutýdenní karanténě. Po návratu domů tyto osoby musí telefonicky kontaktovat svého praktického lékaře, který jim vystaví eNeschopenku. Během karantény je žádoucí zajistit si prostřednictvím známých nebo jinak z domova nákup a doručení potravin. V žádném případě po návratu a to ani po cestě od hranic nenavštěvujte žádné veřejné prostory s pravděpodobnou kumulací osob, ideálně už po cestě se chraňte alespoň improvizovanou rouškou!

 Podle hejtmana Kraje Vysočina jde o mimořádné opatření, které bude účinné pouze tehdy, pokud bude dodržováno všemi, kteří se vrací z vyjmenovaných oblastí. Apelujeme na všechny spoluobčany vracející se z výše uvedených destinací, aby se chovali uvážlivě a zodpovědně. Jedině tak máme šanci šíření závažné infekce bránit.

Zveřejněno dle stavu k 13.3.2020 10,45 hodin.

autor: J.Bakaj
13.03.2020

Vláda kvůli šíření nákazy koronavirem vyhlásila stav nouze a dále zpřísnila preventivní opatření 13.03.2020

Vláda Andreje Babiše na mimořádném jednání ve čtvrtek 12. března 2020 rozhodla v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2 o vyhlášení stavu nouze na území České republiky. Zároveň vyhlásila další zpřísněná preventivní opatření k omezení šíření nákazy. Vyhlásila například zákaz cestovat do nejvíce rizikových zemí a cizincům z těchto zemí zakázala vstup do země. Radikálně omezila i podmínky pro shromažďování více osob.

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2 nouzový stav, a to ode dne 12. března 2020 od 14.00 hodin na dobu 30 dnů.

V případě vyhlášení nouzového stavu mohou být dle krizového zákona č. 240/2000 Sb. na nezbytně nutnou dobu a v nezbytně nutném rozsahu omezena některá práva a svobody. Podrobnější informace naleznete v tiskové zprávě Ministerstva vnitra.

V návaznosti na vyhlášení stavu nouze vláda vyhlásila také další konkrétní opatření, která mají přispět k prevenci šíření koronaviru. S účinností od 13. března 2020 od 6.00 hodin zakázala až do odvolání všechny veřejné a soukromé kulturní, sportovní, společenské, náboženské, vzdělávací a další akce s účastí přesahující ve stejný čas počet 30 osob. Zákaz se týká mimo jiné i trhů, poutí, slavností či ochutnávek.

Ke stejnému termínu vláda zakázala i činnost provozoven stravovacích služeb v nákupních centrech s prodejní plochou přesahující 5 000 m2. Od 20.00 téhož dne začíná platit zákaz vstupu veřejnosti do provozoven stravovacích služeb. Bude platit každý den vždy od 20.00 do 6.00 druhého dne.

Od pátku 13. března od 6.00 byl vyhlášen i zákaz vstupu veřejnosti do posiloven, koupališť, wellnes služeb či saun, ale také do veřejných knihoven a galerií.

Přísná opatření zavádí vláda i na státních hranicích. S účinností od 14. března 2020 zakázala vstup na území České republiky pro všechny cizince přicházející z rizikových oblastí s výjimkou cizinců pobývajících s přechodným pobytem nad 90 dnů nebo trvalým pobytem na území České republiky, pokud vstup těchto cizinců není v zájmu České republiky. Zároveň zastavila příjem všech žádostí o víza a přerušila řízení u již podaných.

Současně zakázala českým občanům a cizincům s trvalým nebo přechodným pobytem do rizikových zemí vstup. „Jedná se o rizikové oblasti, kterých jsme v tuto chvíli definovali třináct. Kromě Číny, Koreje a Íránu se jedná o země Evropské unie, a to o Itálii, Španělsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Švédsko, Norsko, Nizozemsko, Belgii, Velkou Británii, ta tedy už není v Evropské unii, Dánsko, Francii,“ upřesnil premiér Andrej Babiš. O výjimkách bude moci rozhodnout ministr vnitra, týkat se mají například řidičů kamionů, pilotů, strojvedoucích, členů integrovaného záchranného systému a přeshraničních pracovníků.

Současně vláda stanovila, že dočasně znovu zavede ochranu vnitřních hranic s Německem a Rakouskem. Překročení hranice bude možné jen na určených hraničních přechodech a z letišť v Praze-Ruzyni a Praze-Kbelích.

Zákaz cestování přes hranice byl vydán také pro dopravce v mezinárodní silniční osobní přepravě u vozidel s kapacitou vyšší než 9 osob a pro přepravce v mezinárodní drážní přepravě. Přepravovat cestující přes hranice ČR nebudou smět ani dopravci vodní osobní dopravy. Zákaz neplatí pro české občany a v ČR žijící cizince, kteří se ze zahraničí vracejí, a pro cizince, kteří z ČR odjíždějí. Vrátit se do ČR budou moci i prázdné autobusy, vlaky a lodě.

Vláda také upravila již platný zákaz školní docházky. Kromě základních, středních a vysokých škol se zákaz přítomnosti osob na vzdělávání bude týkat od pátku 13. března i základního uměleckého vzdělávání v uměleckých školách a jazykového vzdělávání v jazykových školách pořádaného podle zákona o státní sociální podpoře, denních jazykových kurzech, ale zakázány také budou i zájmové kroužky, školní soutěže a přehlídky.

Přehled všech vládou nařízených mimořádných opatření naleznete na http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vyhlaseni-nouzoveho-stavu-180234/ a ve Sbírce zákonů.

Vláda také rozhodla o odvolání Mgr. Evy Gottvaldové z funkce hlavní hygieničky ČR. Do doby jmenování nového hlavního hygienika byla zastupováním pověřena MUDr. Jarmila Rážová, Ph.D., dosavadní ředitelka Krajské hygienické stanice Středočeského kraje.

Ministři rovněž pověřili Ministerstvo průmyslu a obchodu centrálním nákupem dezinfekčních prostředků, a to formou zadání veřejné zakázky podle požadavků jednotlivých rezortů bez zadávacího řízení. Schválili také centrální nákup plicních ventilátorů, který bude mít na starosti Ministerstvo zdravotnictví.

autor: J.Bakaj
11.03.2020

Aktuální informace k situaci vyvolané šířením koronaviru 11.03.2020

Vážení spoluobčané,

dovoluji si Vás informovat, že Ministerstvo zdravotnictví včera přijalo mimořádné opatření podle § 69 odst. 1 písm. i) a odst. 2 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, jímž k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 zakázalo s účinností ode dne 10. března 2020 od 18:00 hod. divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, a to do odvolání tohoto mimořádného opatření.  

V podmínkách obcí se tento zákaz vztahuje i na slavnosti konané v souvislosti se svatbami či shromáždění konaná v souvislosti s pohřby, pokud by se jich mělo účastnit více než 100 osob.

 Na základě výše uvedených informací Vám sdělujeme, že ROCKOVÝ PLES, který se měl konat v sobotu  14. března 2020 je ZRUŠENÝ. Vstupné se bude vracet v pátek 13. března od 18 do 19 hodin v klubovně seniorů. Je nutné mít s sebou koupené lístky!

  • DĚTSKÝ KARNEVAL, který se měl konat v neděli 22.března 2020 je rovněž ZRUŠENÝ bez náhrady.
  • O dalších akcích bude rozhodnuto později. O jejich případném konání či zrušení Vás budeme včas informovat.

 Dále Ministerstvo zdravotnictví ČR zakazuje s účinností ode dne 11. března 2020 osobní přítomnost žáků a studentů ve školách. Na tomto základě bude Základní škola v Hodicích od 16.března do odvolání UZAVŘENA. Toto opatření se týká i školní družiny.  Schůzka rodičů k organizaci školy během jejího uzavření se bude konat v pondělí 16.března 2020 v 16 hodin ve škole.

 

 Naopak se toto opatření netýká provozu mateřských školek. Mateřská školka v Hodicích bude od pondělí 16.3. v provozu. Upozorňujeme, že děti musí být zdravé a bez příznaků nemoci. Zaměstnanci mateřské školky budou důsledně kontrolovat jejich zdravotní stav (rýma, kašel, opary a jiné dětské nemoci).

 V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření škol zasíláme informaci ČSSZ o nároku na ošetřovné, které mohou rodiče dětí čerpat, pokud v důsledku tohoto rozhodnutí zůstanou doma s dítětem mladším 10 let a tiskopis, který musí rodiče v této souvislosti použít.

 V případě jakýchkoliv změn v souvislosti s uzavřením školských zařízení, pořádáním akcí, karantény nebo jiných informací, spojených se šířením koronaviru, Vás budeme neprodleně informovat na webových stránkách obce Hodice nebo jiným obvyklým způsobem.

 Prosím, seznamte se v přiloženém letáku s informacemi o doporučeném chování při právě probíhající koronavirové infekci. Zároveň v něm najdete i kontakty, kam se v případě potřeby obrátit.

Dodržováním hygienických pravidel chraňme zdraví své i našich blízkých.

 Přeji Vám pevné zdraví.

autor: J.Bakaj
28.02.2020

Aktuální informace o havárii vodovodu 28.02.2020

V pátek 28.2. došlo k závažné poruše na obecním vodovodu, která bude nejdříve odstraněna v pondělí 2. března. Shodou okolností v této době došlo k odstávce náhradního zdroje vody z vodovodu Nová Říše. Za komplikace se omlouváme. Náhradní zdroj by měl být zprovozněn během soboty, kdy by se situace se zásobováním vodou měla zlepšovat.

Na křižovatce v ulici K Vaše je umístěna cisterna s pitnou vodou.

Děkujeme za pochopení.

autor: J.Bakaj
18.02.2020

Veřejná doprava Vysočiny 18.02.2020

Od 1.března 2020 začíná na Vysočině platit nový systém veřejné dopravy pod názvem „Veřejná doprava Vysočiny“ (VDV). Výhodou tohoto systému je zejména skutečnost, že na jednu jízdenku můžete libovolně přestupovat mezi vlakem a autobusem nebo si například koupit 24 hodinovou tzv. „síťovou“ jízdenku. 
Systém je nový, bude dále rozvíjen a je třeba vědět, že do systému nejsou zatím zapojení (integrovaní) všichni dopravci poskytující služby autobusové dopravy nebo třeba jihlavská MHD. 
Více informací najdete na přiloženém informačním letáku a na webu www.verejnadopravavysociny.cz. V příloze je také vzor „integrované“ jízdenky.
autor: J.Bakaj
16.02.2020

TERMÍN BUDE PŘELOŽEN - VIII. Setkání rodáků 16.02.2020

Zastupitelstvo stanovilo termín VIII. Setkání rodáků v Hodicích, které bude 16.května 2020. Rezervujte si termín ve svých diářích. Těšíme se na Vás. 

autor: Jana Trnková

Starší články >>

Obecní úřad

Hodice 48
58901 HODICE

Telefon: 567 224 717
E-mail: starosta@hodice.cz

Úřední dny:

Po, St: 7,00 - 17,00
Út, Čt: 7,00 - 14,00
Pá: 7,00 - 13,00
Veřejná správa
METEOSTANICE
Aktuální teplota:-6.29 °C
Srážky za 60 min:0 mm
Srážky za 24 hod:0.6 mm
Více informací
FOTOGALERIE
fotogalerievstupte Vstupte
CzechPoint Fond Vysočiny   Třiďte odpad kino Běžecké tratě na Telčsku
       
Povinně zveřejňované informace dle zákona č. 106/1999 Sb. | Obsah stránek lze šířit dál s uvedením zdroje www.hodice.cz
Textová verze stránek edited by n.e.s.p.i.